Jak przygotować się do kupna samochodu używanego?

0
1229

Jeśli planujesz zakup samochodu używanego to z pewnością wolałbyś, żeby był to pojazd, który nie zaskoczy Cię problemami technicznymi lub nie do końca przejrzystą historią. Czy da się tego uniknąć?

Stuprocentowo oczywiście się nie da, ale zmniejszyć szanse na takie niemiłe niespodzianki jak najbardziej się da, a nawet trzeba. Poniżej przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek opisujących jak tego dokonać.

O czym należy pamiętać przed zakupem samochodu używanego?

Po pierwsze, zanim zdecydujesz się na oglądanie samochodu z ogłoszenia. Najpierw zadzwoń do sprzedawcy i dokładnie wypytaj o historię i stan techniczny. Poza tym poproś o numer VIN sprawdzenie. Mając ten numer można szybko i wygodnie sprawdzić w Internecie wiele istotnych informacji takich jak historia napraw lakierniczych, historia przebiegu czy status przeglądów technicznych Jeśli wszystko będzie zgodnie z Twoimi oczekiwaniami to dopiero w drugim kroku umów się na oglądanie auta. Podczas oględzin, zdecydowanie nie polegaj, tylko na swojej wiedzy. Nie powinno być problemem zaprowadzenie samochodu do pobliskiego warsztatu lub stacji diagnostycznej w celu sprawdzenia aktualnego stanu technicznego pojazdu.