Kiedy jest najlepszy czas na sprzedaż samochodu?

0
943

Dowiedz się, jakie czynniki mogą mieć wpływ na to, jak szybko będziesz mógł sprzedać swój samochód i cenę, za jaką możesz sprzedać swoje auto. Z tego artykułu dowiesz się także kiedy powinieneś sprzedać swój samochód, aby uzyskać najlepszą wartość za niego.

Czy powinieneś poczekać, zanim sprzedasz swój samochód? Jak tak – od czego zależeć będzie, ile? Przygotowaliśmy listę czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji, czy należy sprzedać samochód już teraz, czy nie.

Dobra pora na sprzedaż auta

Popyt na samochody może się zmienić. Czasami popyt na nowe samochody może być większy niż używany. Znalezienie najlepszego miesiąca na sprzedaż samochodu może pomóc Ci uzyskać za niego dobrą cenę. Także inne czynniki, takie jak stan i przebieg samochodu, mogą również wpływać na cenę, jaką za niego otrzymasz. Do czynników, które trzeba rozważyć, jeśli chcesz sprzedać swój samochód należą:

1. Amortyzacja samochodu

Amortyzacja samochodu powoduje spadek wartości samochodu w stosunku do kwoty, za którą pierwotnie go kupiłeś. Tak więc, kiedy sprzedajesz samochód, jego cena sprzedaży będzie prawie zawsze niższa niż cena, za którą go kupiłeś. Wartość Twojego samochodu zaczyna spadać w momencie, gdy odbierzesz je z salonu. W ciągu pierwszych dziewięciu do dwunastu miesięcy samochód amortyzuje się najbardziej, tracąc od 15% do 30% swojej wartości rynkowej w ciągu pierwszego roku.

Chcesz sprzedać samochód nie martwiąc się tak naprawdę o nic? Dobrym rozwiązaniem będzie skup aut Leszno, gdzie z powodzeniem sprzedasz auto nawet tego samego dnia!

Nowe samochody tracą na wartości bardziej niż używane, więc warto rozważyć zatrzymanie samochodu przez jakiś czas, jeśli jest nowy, ponieważ może to nie być najbardziej opłacalna decyzja o sprzedaży samochodu w ciągu trzech lat od jego zakupu.

2.  Ogólny stan pojazdu

Jeśli chcesz sprzedać swój samochód, powinieneś to zrobić kiedy auto będzie w dobrym stanie. Gdy Twój samochód będzie wymagał ciągłych napraw i napraw, a jego wnętrze zdradzi, ile ma lat, jego wartość odsprzedaży spadnie. Możesz zwiększyć jego wartość, wykonując naprawy swojego samochodu, ale może to skończyć się kosztami wyższymi niż kwota, którą doda do ceny sprzedaży samochodu. Niektóre drobne naprawy mogą być warte przygotowania samochodu do sprzedaży.

3.  Przebieg pojazdu ma znaczenie

Im większa liczba kilometrów, które przejechał Twój samochód, tym niższa może być wartość Twojego samochodu w rozliczeniu. Sprzedaż samochodu po przejechaniu od 40 000 do 80 000 jest często uważana za sprzedaż idealną.

4.  Klienci zmieniają auta w marcu i wrześniu

Ludzie zwykle szukają nowych samochodów w marcu i wrześniu, kiedy kończą, bądź zaczynają się wyprzedaże w salonach. W tej chwili głównym celem kupna i sprzedaży pozostają samochody nowe, a nie używane.

5.  Sezonowość

Niektóre typy samochodów są bardziej popularne w określonych miesiącach, w zależności od czynników sezonowych. Wiosną i latem popyt na kabriolety rośnie ze względu na przyjemną pogodę, a także na samochody klasyczne i sportowe.

Wybierając skup aut Leszno możesz z powodzeniem sprzedać swój samochód nie zastanawiając się nad kwestiami opisanymi powyżej! Skorzystaj z oferty skupu i sprzedaj auto na własnych zasadach.