Techniki refinansowania kredytu samochodowego

0
764

Jednym z najlepiej strzeżonych sekretów oszczędności pieniędzy jest refinansowanie kredytu samochodowego. Jednak większość ludzi nigdy nie uważała refinansowania kredytu samochodowego za skuteczny sposób na zarobienie dodatkowej gotówki. Jak więc dokładnie działa program refinansowania kredytu samochodowego? Pomysł jest dość prosty. Kiedy otrzymujesz program refinansowania kredytu samochodowego, spłacasz swój bieżący kredyt samochodowy innym kredytem samochodowym od innego pożyczkodawcy, który ma niższą RRSO. Zasadniczo, refinansowanie kredytu samochodowego jest tym samym, co refinansowanie domu.

Refinansowanie kredytu samochodowego jest dla Ciebie dobre, ponieważ refinansowanie kredytów samochodowych może zmniejszyć miesięczne płatności kredytu samochodowego. Ponadto spada oprocentowanie, co pozwala spłacić saldo kredytu samochodowego znacznie szybciej.

Korzyści z refinansowania zostały udowodnione, gdy rekordowa liczba właścicieli domów dokonała refinansowania w 2001 i 2002 r. Obecnie wielu właścicieli samochodów zaczyna zdawać sobie sprawę, w jaki sposób można zaoszczędzić tysiące dzięki refinansowaniu kredytu samochodowego.

Refinansowanie kredytu samochodowego stało się popularnym trendem, zwłaszcza przy dzisiejszych spadających stopach procentowych. To jak natknięcie się na bankroll, o którym nie wiedziałeś, że masz, lub znalezienie gotówki w ubraniach podczas prania. Dzięki refinansowaniu kredytu samochodowego spłacasz mniej miesięcznych płatności, dzięki czemu możesz szybciej spłacać saldo kredytu. Wyobraź sobie, ile możesz zaoszczędzić na samych odsetkach, jeśli możesz spłacić pożyczkę w powiedzmy 12 lat zamiast 15 lat. Możesz wykorzystać dodatkowe zaoszczędzone pieniądze na spłatę zadłużenia karty kredytowej lub przyspieszyć spłatę kredytu samochodowego.

Refinansowanie kredytu samochodowego może przynieść korzyści nawet osobom o złych kredytach.

Prawdą jest, że nabywcy samochodów o złych kredytach mogą uzyskać refinansowanie kredytu samochodowego jako sposób na obniżenie RRSO. Ale ponieważ niektórzy dealerzy oszukują ich, myśląc, że nie mają wyboru, muszą pozostać przy 21-25% RRSO, nawet nie myślą o próbie.

Załóżmy na przykład, że pożyczyłeś 16 500 USD na 60 miesięcy na swojej nowej Hondzie Accord i załóżmy, że masz mniej niż idealną zdolność kredytową lub nie posiadałeś wcześniej żadnego kredytu. Twój dealer zatwierdził Cię na 21% RRSO na 60-miesięczny kredyt samochodowy. Więc zaczynasz spłacać pożyczkę na samochód przez kilka miesięcy, ale potem decydujesz się na spłatę kredytu na samochód z innym pożyczkodawcą na 6% RRSO.

Twoja bieżąca miesięczna rata w wysokości 21% rocznej stopy procentowej wyniesie około 446 USD, a Twoja płatność za refinansowanie nowego kredytu samochodowego w wysokości 6% rocznej stopy procentowej wyniesie około 319 USD. Całkowite oprocentowanie bieżącego kredytu samochodowego wyniesie około 10, 283 USD przy 21% RRSO, ale możesz zaoszczędzić około 7 643 USD, jeśli uzyskasz refinansowanie kredytu samochodowego z całkowitą opłatą odsetkową w wysokości jedynie 2639 USD.

Zobacz, jak potężne może być dla Ciebie refinansowanie kredytu samochodowego?